o. Tuliusz Ikarusz Li Halan

kapłan Ortodoksji krwii szlachetnej

Description:

Ojciec Tuliusz to około 30 letni mężczyzna rasy białej, o przyjemnej aparycji. Wydatny nos nadaje twarzy poważny wygląd. Oczy ma nieduże, zielone. Brwi umieszczone nisko nad oczyma stwarzają wrażenie, jakby był wiecznie czymś zatroskany. Jego włosy mają kasztanową barwę, zawsze krótko przystrzyżone, kilkudniowy zarost nadaje charakteru. Przez czoło i lewy policzek przechodzi szeroka, lecz stara i mało już wyraźna skośna blizna, zaczynająca się między oczami i kończąca się pod uchem.

Jest średniego wzrostu, dosyć dobrze umięśniony. Ręce o silnych barkach i ramionach oraz niewielkich delikatnych, prawie dziewczęcych dłoniach trochę kłócą się z całością. Postawa wyprostowana z lekko zadartą brodą zdradza szlachetne urodzenie i wychowanie. Gdy się modli mruży oczy, ściąga brwi i usta, pochylając jednocześnie głowę w przód.

Ubiera się w proste szaty, sutanny bądź czarne koszule, które zawsze dopełnia ortodoksyjna koloratka, czarne spodnie i wysokie, skórzane, sznurowane oficerki na wysoki połysk. Na bardziej oficjalne wyjścia zakłada długą szatę z kościelnymi dystynkcjami i zawiesza dosyć spory, charakterystyczny żelazny symbol kościoła na szyi.

Bio:

Urodzony i wychowany na Midianie, na rodzinnym dworze. Niewiele mówił o swoim dorastaniu, wiadomo jednak, że na służbę w Kościele trafił dosyć późno i to bardzo daleko od rodzinnego domu.

Służbę w Kościele rozpoczął od nauk na skalistej i niedostępnej Planecie – Klasztorze żyjąc w odosobnieniu i składając śluby milczenia. Gdy uzyskał święcenia został wysłany na misje Ortodoksji w dalekie rubieże kosmosu, gdzie nawracał, nauczał i walczył z herezją. Wysyłano go również na szlacheckie dwory jako przewodnika duchowego i spowiednika.

Jakiś czas temu powrócił z kolejnej kościelnej misji, w której Ortodoksja występowała w roli mediatora i arbitra. Sam pracował jako kościelny mediator i dyplomata. Misja zakończyła się wielkim sukcesem, gdyż konflikt zażegnano jednocześnie wzmocniając rolę kościoła w regionie.

Kilka ostatnich miesięcy spędził na kontynencie Folari razem z Hilde, na ziemiach Truniskronów.

o. Tuliusz Ikarusz Li Halan

Grzechy Naszych Przodków Milosz