Ravenna

Główna sekta: Ortodoksja
Najważniejszy port: Sardonia (kontrolowane przez Reeves i Musztrę), przy Suryadzie
Garnizon: Najemnicy Musztry i siły zbrojne Hawkwood
Najwyższy publicznie dostępny poziom technologiczny: 5 (poziom pierwszej republiki, wytwarzanie ceramstali, cybernetyki i statków kosmicznych)
Populacja: 450 milionów
Populacja obcych: 30 milionów (głównie Ur-Obunowie)
Zasoby: Raveński marmur, kamienie szlachetne, metale, deuterium
Eksport: Minerały, żywność, sztuka
Klimat: Umiarkowany, pory roku praktycznie nie występują
Ważne osoby: Książe Alvarez, Książe Cassius, Arcybiskup Sondra Nies, Hrabina Morgana Solora Truniskron

Piękna planeta pełna kolorów błękitu i zieleni, z tylko kilkoma pasmami gór i pustyń, które tylko trochę psują jej widok z orbity. Co ciekawe, nie ma stałej osi, ale obraca się według zmienianych z czasem wzorów ustawianych za pomocą gigantycznych silników grawitacyjnych znajdujących się przy jej jądrze. Kiedyś niegościnna kraina trzęsień ziemi i skrajnych temperatur, za czasów Drugiej Republiki przekształcona została w raj dzięki niezwykle bogatym złożom minerałów.

Stabilność geologiczna idzie w parze ze stabilnością polityczną, gdyż lokalna szlachta od wieków ceni ją nad wszystko inne. Jest to jedno z najbardziej pobożnych i konserwatywnych lenn Hawkwoodów. Powoli jednak zdają się szykować zmiany.

Planeta składa się z trzech kontynentów, Castillo, Andyry i Folari i ośmiu rozdzielnych archipelagów.

Castillo zostało swego czasu ofiarowane Kościołowi i jest oficjalnie uznane za część Świętej Terry. Jego mieszkańcy uznawani są za jednych z najbardziej pobożnych i pracowitych w znanych światach. Funkcjonuje tu też Teologiczny Uniwersytet Castillo, do którego każdego roku zjeżdżają się tysiące pielgrzymów i naukowców. Kontynentem zarządza Arcybiskup Sondra Nies, starsza konserwatywna kobieta.

Andyra to miejsce narodzina Imperatora Alexiusa, obecnie zarządzana przez jego brata, Księca Alvareza. Stąd pochodzi słynny Raveński marmur. Tu także znajduje się stolica planety, Suryada i kilka miast Głębojądrowych, wielkich kompleksów zbudowanych wokół głębokich szybów kopalnianych o średnicy ok. 10 kilometrów, stawianych jeszcze za czasów Drugiej Republiki. Większość z tych miast jest obecnie operowana przez górników Musztry lub archeologów Scraverów.

Folari jest podzielona na dwie części, północną i południową, obydwa oficjalnie pod rządami księcia Cassiusa.
Południe jest typowym dla Hawkwoodów księstwem, z wolna wyczerpującymi się złożami zasobów i trzema aktywnymi miastami Głębojądrowymi, dwoma pod zarządem Musztry i jedno pod domem Justinian. Tutejsza ekonomia opiera się głównie na rolnictwie.
Północ jest natomiast dzikim górzystym terenem bogatym w nienaruszone złoża minerałów. Zaawansowane technicznie gildie są tutaj praktycznie nieobecne, a terenu pilnują przede wszystkim członkowie domu Truniskron pod przewodnictwem Hrabiny Morgany. Jest to wielki rezerwat, z którego wywodzą się sławne latające wierzchowce Urroc.

Ravenna

Grzechy Naszych Przodków Levty